O nas

Koło Naukowe Data Science powstało z myślą o dążeniu do zostania najwyższej klasy „data scientists”. Kim jest data scientist? Otóż jest to osoba, która otoczona danymi, czuje się jak ryba w wodzie. Osoba, która widzi korzyści i możliwości płynące z posiadanych informacji, potrafi wydobyć z danych wiedzę nieosiągalną dla innych, a także ma szeroką wiedzę naukową oraz szczyci się świetną znajomością najlepszych narzędzi pracy. Poprzez działalność w Kole rozwijamy się właśnie w tym kierunku.

Koło Naukowe Data Science zrzesza osoby zainteresowane szeroko pojętą analizą danych. Tworzymy grupę ambitnych studentów, którzy chcą rozwijać się ponad to, co oferują nam studia. Uczestnictwo w życiu Koła daje nam możliwości nabywania konkretnych umiejętności przydatnych podczas pracy z danymi, poznawania nowych narzędzi wykorzystywanych w branży, zdobywania cennego doświadczenia i doskonalenia umiejętności miękkich. Działalność Koła obejmuje m.in.:

  • szkolenia poświęcone poznawaniu przydatnych narzędzi
  • warsztaty, na których zdobywamy praktyczne umiejętności
  • warsztaty, na których uczymy się wykorzystywać w praktyce wiedzę zdobytą na studiach
  • realizację projektów ukierunkowanych na rozwój umiejętności pracy z danymi rzeczywistymi
  • organizację spotkań z firmami działającymi w obszarze analizy danych

Nasze Koło jest otwarte na współpracę z firmami związanymi z tematyką data science. Zapraszamy do prowadzenia warsztatów i prezentacji w ramach wydarzeń organizowanych przez Koło. Jesteśmy zainteresowani również innymi formami współpracy, np. realizacją projektów związanych z działalnością firm. Dla firmy jest to z pewnością dobra okazja na dotarcie do szerokiego grona osób żywo zainteresowanych tematyką data science.

Regulamin Koła
Wniosek o członkostwo