Szkolenie Tableau

Zapraszamy na warsztaty z Sylwią Kołodziejską z firmy AstraFox, które tym razem będą  poświęcone programowi do wizualizacji, zdobywającemu coraz większą popularność  –   Tableau Business Intelligence!

Na poprzednich warsztatach poczuliśmy trudy pracy z danymi, jakie mogą trapić niejednego Data Scienstist… Wczytywanie, obróbka i wyniki analizy… A więc co teraz? Teraz przydałoby się dowiedzieć jak to wszystko zaprezentować innym!
W związku z tym, jeszcze przed świętami, zapraszamy Was na warsztaty z Sylwią Kołodziejską z firmy AstraFox, która nauczy Nas jak posługiwać się komercyjnym programem jakim jest Tableau Business Intelligence! http://www.tableausoftware.com/products#video

Spotkanie będzie miało formę 2-dniowych warsztatów (17 i 18 grudnia o godz. 18:00), przy czym udział w drugim dniu szkolenia jest możliwy jedynie dla uczestników pierwszego spotkania.

Weźcie swoje laptopy i zainstalujcie program Tableau Desktop, który możecie pobrać ze strony:

http://www.tableausoftware.com/partner-trial?id=19572

Pierwsze uruchomienie programu wymaga zarejestrowania się, w celu uzyskania licencji testowej na okres dwóch tygodni – zarejestrujemy się razem na miejscu. Pamiętajcie by wcześniej zapewnić sobie dostęp do internetu!

Na drugi dzień spotkania prosimy o założenie darmowego konta na Tableau Public:

https://public.tableausoftware.com/auth/signup

A oto plan naszych spotkań:
Dzień 1.
– łączenie z wieloma źródłami danym, tym: joins, data blending,
– poznanie podstawowych funkcjonalności programu Tableau Desktop, w tym: filtrowanie, sortowanie, grupowanie, tworzenie hierarchii, praca z datami,
– budowanie własnych widoków w oparciu o najlepsze praktyki wizualizacji danych, zapoznanie z najczęściej stosowanymi typami wizualizacji, w tym m.in. z mapami.

Dzień 2.
– budowanie interaktywnych kokpitów menedżerskich oraz ich publikacja na Tableau Public,
– tworzenie Story Points – jak opowiedzieć historię danych?
– połączenie Tableau z R – analizy statystyczne i wizualizacja ich wyników.

Comments are closed.