Wyzwanie Data Science

Zapraszamy na spotkanie w nowej formie – nie będzie to warsztat ani wykład. Tym razem spotykamy się, aby wspólnie zmierzyć się z problemem badawczym. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił, zdobyć cenne doświadczenie i dobrze się przy tym bawić.

Na spotkaniu otrzymamy wyniki pewnych badań psychologicznych, dotyczących wybranych cech osobowości. Jednym z problem związanych z analizą danych ankietowych jest fakt, że nie zawsze ankiety są wypełniane uczciwie. Niestety zdarza się, że osoba skłoniona do wypełnienia ankiety nie odpowiada zgodnie z prawdą i np. losowo wybiera odpowiedzi. Takie ankiety wpływają bardzo negatywnie na jakość danych – zaburzają wyniki i utrudniają odkrycie prawdy w nich zawartej. Dlatego bardzo przydałoby się umieć wykrywać właśnie osoby, które losowo odpowiadały na pytania i to jest nasze zadanie. Na początku spotkania autor tych badań opowie nam o danych i wprowadzi w tematykę. Następnie przez ok 3h będziemy pracować w grupach nad tym problemem

Spotkanie odbędzie się 21 (sobota) listopada o godz. 9.00 w sali 212 na wydziale MiNI. Zapraszamy z własnymi laptopami. Jeżeli chodzi o narzędzia to każdy pracuje z czym chce.

Link do wydarzenia na fb.

Comments are closed.