Warsztaty VBA

Zapraszamy na ostatni warsztat w bieżącym roku akademickim, tym razem poświęcony nauce podstaw programowania w języku VBA.

Visual Basic for Applications (VBA) stworzony został na potrzeby Microsoft Office i innych produktów biurowych Microsoft. Oparty został na Visual Basic, jednak posiada dedykowane środowisko uruchomieniowe oraz biblioteki pozwalające na pracę na obiektach MS Office.
Pozwala w bezpośredni sposób wykonywać zautomatyzowane operacje na arkuszach Excel, dokumentach Word i innych plikach pakietu MS Office. Choć obiektywnie jest to narzędzie o dosyć ograniczonym zastosowaniu, to jednak rozpowszechnienie pakietu MS Office i łatwość pisania makr VBA sprawia, że jest on często wykorzystywany do automatyzacji zadań.
Warsztat będzie wprowadzeniem do programowania VBA w pakiecie MS Office: pozwoli zapoznać się ze środowiskiem, napisać proste makra, zaprezentowane zostaną podstawowe możliwości środowiska.
VBA do działania wymaga środowiska uruchomieniowego w postaci pakietu MS Office. Uczestnicy warsztatu powinni dysponować komputerem z zainstalowanym pakietem MS Office, aby na bieżąco wykonywać zadania z VBA.

Warsztat poprowadzi Piotr Zielonka. Będą to już ostatnie warsztaty przedwakacyjne, dlatego nie może Was zabraknąć ! 😉

Comments are closed.