Inauguracyjne spotkanie Koła Naukowego Data Science

Być rozchwytywanym na rynku pracy? Świeżo po studiach posiadać unikalny zestaw umiejętności? Mieć na koncie poważny i atrakcyjny projekt, którym można się pochwalić przed pracodawcą? Część z Was pewnie jeszcze tego nie wie, ale to nie o oceny pytają w czasie rozmowy kwalifikacyjnej… Co zatem zrobić?
Data Science to jeden z najbardziej aktualnych tematów na rynku pracy. Jeden z najbardziej topowych (jak to mówią amerykanie) „sexy jobs”. Jednocześnie nigdzie w Polsce nie znajdziecie studiów, które dadzą Wam tytuł „Data Scientist”…
W związku z tym zapraszamy wszystkich na pierwsze spotkanie nowopowstałego koła naukowego Data Science. Jest to doskonała okazja do zaangażowania się w podnoszącą kwalifikacje i bardzo ciekawą działalność z branży analizy danych.
Po raz pierwszy na studiach to Wy zadecydujecie czego będziecie chcieli się nauczyć! A może już posiadacie jakąś wiedzę i chcielibyście podzielić się nią z innymi? To spotkanie to świetna okazja, żeby wymienić się pomysłami!

Ponadto, już na pierwszym spotkaniu dowiecie się czegoś praktycznego – jak zaprogramować poważne symulacje tak, żeby nie usnąć czekając na wyniki. Liczyliście coś kiedyś na 20 komputerach jednocześnie? Podczas warsztatu będziemy mieli okazję zobaczyć jak dużo czasu można zyskać używając wielu jednostek obliczeniowych. Mówiąc wprost, nauczymy się programować obliczenia równoległe w R. Warto zaznaczyć, że jest to bardzo cenna umiejętność dla każdego, kto chce pracować na dużych zbiorach danych.

Czekamy na Was w środę 12 listopada o godz. 18.00 w sali 302

Zarezerwujcie sobie wieczór na integracyjne piwo po spotkaniu! 😉