Ruszają projekty badawcze!

Nadszedł czas rozpoczęcia projektów badawczych! Członkowie Koła podjęli się realizacji bardzo ambitnych i ciekawych zadań. Pracujemy nad dwoma zagadnieniami:
„Analiza rynku pracy”
Celem projektu jest przeprowadzenie analizy wymagań pracodawców na podstawie treści ogłoszeń. Projekt będzie składał się z etapów:

  • Pobranie danych z portalu z ogłoszeniami (np. pracuj.pl).
  • Wyciągniecie z treści informacji o wymaganiach (być może również innych informacji np. na temat obowiązków lub warunków pracy).
  • Analiza statystyczna – częstości pojawiania się wymagań, zależności miedzy wymaganiami, zależności miedzy stanowiskiem a warunkami pracy, itp.

„Analiza Sentymentu”
Celem projektu jest przeprowadzenie analizy emocji zawartych w opiniach o serialach. Etapy projektu:

  • Znalezienie i pobranie danych (wypowiedzi internautów) z dowolnego źródła.
  • Ocena emocji zawartych w wypowiedziach.
  • Analiza statystyczna – podstawowa charakterystyka statystyczna opinii, opis trendów opinii, zbadanie wpływu wydarzeń w serialu na opinie, opinie na temat poszczególnych bohaterów, itp.

Oba projekty mają postawiony cel bardzo ogólnie. Mamy zatem wizję do czego zmierzamy, ale którą ścieżką podążymy zależy od uczestników projektu. Jest to okazja do proponowania własnych rozwiązań, przekonywania innych do swoich pomysłów, wspólnego planowania drogi, konstruktywnej krytyki itp., a przez to pouczymy się pracy w grupie. Każdy ma tutaj szansę wykazać się i w przyszłości chwalić się tym, co udało się zrobić. Przewidujemy również prezentację wyników pracy nad projektami na jakimś ważniejszym wydarzeniu.

Projekty są ambitne i naprawdę dają pole do popisu, dlatego z niecierpliwością wyczekujemy rezultatów! Grupy projektowe regularnie będą przedstawiać efekty swoich prac podczas spotkań projektowych, na które zapraszamy – to też jest dobra okazja, żeby się czegoś nauczyć 😉

Comments are closed.