Archive for Kwiecień 2017

Warsztaty z Git + Bash

Zapraszamy na warsztaty przybliżające podstawy basha, czyli unixowej konsoli i gita, czyli najpopularniejszego systemu kontroli wersji. Na warsztatach dowiemy się jak przy użyciu konsoli manipulować plikami i folderami oraz w jaki sposób można zarządzać wersjonowaniem plików używając gita.

Więcej

Warsztaty z pakietu Caret

Zapraszamy na warsztaty dotyczące R-owego pakietu caret ułatwiającego nam tworzenie różnego rodzaju modeli klasyfikacyjnych i regresyjnych.

W środowisku R istnieje wiele różnych pakietów do tworzenia pewnych szczególnych modeli. Często różnią się one syntaxem czy też outputem. Caret (Classification and regression training), to pierwsza udana próba unifikacji różnego rodzaju funkcji generujących i optymalizujących modele, dzięki czemu ich porównywanie staje się znacząco łatwiejsze. Zaproponowane w pakiecie rozwiązania nie ograniczają się tylko do modeli, ale także obejmują preprocessing, stając się nieodłącznym narzędziem dla analityków danych i data scientistów pracujących w języku R.

Spotkanie odbędzie się w środę 19 kwietnia o godz. 18.15 na wydziale MiNI.

Link do wydarzenia na Facebooku.

WEKA – nielotny ptak, a może użyteczne narzędzie statystyczne?

Zapraszamy na warsztaty przybliżające podstawowe funkcjonalności darmowego pakietu oprogramowania WEKA, czyli zestawu narzędzi związanych z uczeniem maszynowym.

Więcej