Archive for Listopad 2016

Konkurs!

Aby podsumować krótki cykl spotkań o wizualizacji danych przygotowaliśmy dla Was konkurs. Waszym zadaniem będzie przygotowanie wykresu na podstawie załączonych danych na temat sprzedaży gier wideo w latach 1980-2016. Z nadesłanych prac wybierzemy dwie najciekawsze, które zostaną nagrodzone. Pamiętajcie, że liczy się nie tylko oprawa graficzna, ale też sam pomysł na prezentację danych. 😉 Zgłoszenia możecie wysyłać na nasz adres e-mail datascience@mini.pw.edu.pl do 6 grudnia. Prosimy o zamieszczenie zarówno gotowego wykresu, jak i kodu służącego do jego wygenerowania.
Link do danych: https://www.kaggle.com/gregorut/videogamesales

Jednocześnie stęsknionych za spotkaniami informujemy, że najbliższe odbędzie się 8 grudnia – dokładniejsze info pojawi się za niedługo. 😉

Warsztaty z ggvis

Zapraszamy na ostatnie warsztaty z cyklu dotyczącego wizualizacji danych.

Więcej

SPOTKANIE PRZEŁOŻONE – BigData w świecie internetu, czyli spotkanie z ekspertem firmy Gemius

Chcielibyśmy Was serdecznie przeprosić, ale jesteśmy zmuszeni przełożyć nasze dzisiejsze spotkanie na późniejszy termin. Losowa sytuacja życiowa spowodowała, że nasz prelegent p. Emil Pawłowski nie będzie w stanie pojawić się na dzisiejszym spotkaniu.

W związku z tym zapraszamy wszystkich do integracji przy grach planszowych. Będziecie mogli z nami porozmawiać na dowolny temat, w tym o działalności koła. Chętne osoby prosimy o polubienie przypiętego posta na wydarzeniu na facebooku, abyśmy wiedzieli ile osób możemy się spodziewać. Spotykamy się pod salą 328 o godz. 18.15.

Jeszcze raz serdecznie przepraszamy.

Więcej