Archive for Bartosz Topolski

Warsztaty z pakietu Caret

Zapraszamy na warsztaty dotyczące R-owego pakietu caret ułatwiającego nam tworzenie różnego rodzaju modeli klasyfikacyjnych i regresyjnych.

W środowisku R istnieje wiele różnych pakietów do tworzenia pewnych szczególnych modeli. Często różnią się one syntaxem czy też outputem. Caret (Classification and regression training), to pierwsza udana próba unifikacji różnego rodzaju funkcji generujących i optymalizujących modele, dzięki czemu ich porównywanie staje się znacząco łatwiejsze. Zaproponowane w pakiecie rozwiązania nie ograniczają się tylko do modeli, ale także obejmują preprocessing, stając się nieodłącznym narzędziem dla analityków danych i data scientistów pracujących w języku R.

Spotkanie odbędzie się w środę 19 kwietnia o godz. 18.15 na wydziale MiNI.

Link do wydarzenia na Facebooku.

Konkurs!

Aby podsumować krótki cykl spotkań o wizualizacji danych przygotowaliśmy dla Was konkurs. Waszym zadaniem będzie przygotowanie wykresu na podstawie załączonych danych na temat sprzedaży gier wideo w latach 1980-2016. Z nadesłanych prac wybierzemy dwie najciekawsze, które zostaną nagrodzone. Pamiętajcie, że liczy się nie tylko oprawa graficzna, ale też sam pomysł na prezentację danych. 😉 Zgłoszenia możecie wysyłać na nasz adres e-mail datascience@mini.pw.edu.pl do 6 grudnia. Prosimy o zamieszczenie zarówno gotowego wykresu, jak i kodu służącego do jego wygenerowania.
Link do danych: https://www.kaggle.com/gregorut/videogamesales

Jednocześnie stęsknionych za spotkaniami informujemy, że najbliższe odbędzie się 8 grudnia – dokładniejsze info pojawi się za niedługo. 😉

Warsztaty z ggvis

Zapraszamy na ostatnie warsztaty z cyklu dotyczącego wizualizacji danych.

Więcej