Archive for Piotr Smuda

Data Science Masters – konkurs na najlepszą pracę magisterską

“Data Science Masters” to I edycja, organizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu data science. Tematyka konkursu obejmuje: analizę danych, uczenie maszynowe, inżynierię danych, statystykę oraz sztuczną inteligencję. Konkurs ma charakter otwarty i mogą wziąć w nim udział absolwenci dowolnej polskiej uczelni.

Więcej

Praktyczne wykorzystanie Data Science w biznesie

Zapraszamy na spotkanie z firmą Onwelo o praktycznym wykorzystaniu Data Science w biznesie.

Więcej

You are using the wrong database! Spotkanie o bazach danych.

Zapraszamy ponownie na spotkanie o rodzajach baz danych, organizowane przez Koło Naukowe Data Science. Jest to spotkanie, które miało odbyć się 7 listopada, ale z przyczyn niezależnych nie doszło ono do skutku.

Więcej

Automatyzacja procesów analitycznych za pomocą chmury

Zapraszamy na spotkanie z firmą Onwelo o automatyzacji procesów analitycznych za pomocą chmury.

Więcej

Imagine it. Done. Spotkanie o bazach grafowych

Zapraszamy na spotkanie z firmą ITMAGINATION o bazach grafowych.

Więcej

Wprowadzenie do sieci neuronowych + Keras

W związku z dużym zainteresowaniem poprzednimi warsztatami zapraszamy ponownie na warsztaty dotyczące sieci neuronowych – potężnego narzędzia używanego w problemach regresji i klasyfikacji. Na warsztatach poznamy podstawy teoretyczne, zaimplementujemy proste przykłady i przyjrzymy się popularnemu i przystępnemu pakietowi (do Pythona) Keras.

Spotkanie odbędzie się w środę 17 maja o godz. 18.15 na wydziale MiNI.

Link do wydarzenia na Facebooku.

Wprowadzenie do sieci neuronowych + Keras

Zapraszamy na warsztaty dotyczące sieci neuronowych – potężnego narzędzia używanego w problemach regresji i klasyfikacji. Na warsztatach poznamy podstawy teoretyczne, zaimplementujemy proste przykłady i przyjrzymy się popularnemu i przystępnemu pakietowi (do Pythona) Keras.

Spotkanie odbędzie się w środę 10 maja o godz. 18.15 na wydziale MiNI.

Link do wydarzenia na Facebooku.

Warsztaty z Git + Bash

Zapraszamy na warsztaty przybliżające podstawy basha, czyli unixowej konsoli i gita, czyli najpopularniejszego systemu kontroli wersji. Na warsztatach dowiemy się jak przy użyciu konsoli manipulować plikami i folderami oraz w jaki sposób można zarządzać wersjonowaniem plików używając gita.

Więcej

WEKA – nielotny ptak, a może użyteczne narzędzie statystyczne?

Zapraszamy na warsztaty przybliżające podstawowe funkcjonalności darmowego pakietu oprogramowania WEKA, czyli zestawu narzędzi związanych z uczeniem maszynowym.

Więcej

Shiny R w biznesie

Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone Shiny!

Więcej