Archive for Norbert Ryciak

Specjalność Data Science na MiNI PW – spotkanie informacyjne

Zapraszamy na spotkanie informacyjne poświęcone nowej specjalności na studiach magisterskich (dziennych) z informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej – „Przetwarzanie i analiza danych” (data science). Specjalność ta rusza w nadchodzącym semestrze letnim. Podczas spotkania przedstawiciele Wydziału, którzy uczestniczyli w tworzeniu tejże specjalności, opowiedzą o tym, czym jest branża „data science”, omówią przebieg studiów i zasady rekrutacji oraz przedstawią perspektywy pracy po tej specjalności.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 2. lutego o godz. 18.15 na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej w sali 328.

Zapraszamy również na stronę specjalności: datascience.edu.pl

Po spotkaniu zapraszamy na piwo, aby porozmawiać w mniej formalnej atmosferze :)

Link do wydarzenia na facebooku .

BigData w świecie internetu, czyli spotkanie z ekspertem firmy Gemius

Zapraszamy ponownie na spotkanie z firmą Gemius, które odbędzie się wyjątkowo w środę 18. stycznia o godz. 18.15. Jest to spotkanie, które miało odbyć się w grudniu, ale z przyczyn niezależnych nie doszło ono do skutku.

Więcej

SPOTKANIE PRZEŁOŻONE – BigData w świecie internetu, czyli spotkanie z ekspertem firmy Gemius

Chcielibyśmy Was serdecznie przeprosić, ale jesteśmy zmuszeni przełożyć nasze dzisiejsze spotkanie na późniejszy termin. Losowa sytuacja życiowa spowodowała, że nasz prelegent p. Emil Pawłowski nie będzie w stanie pojawić się na dzisiejszym spotkaniu.

W związku z tym zapraszamy wszystkich do integracji przy grach planszowych. Będziecie mogli z nami porozmawiać na dowolny temat, w tym o działalności koła. Chętne osoby prosimy o polubienie przypiętego posta na wydarzeniu na facebooku, abyśmy wiedzieli ile osób możemy się spodziewać. Spotykamy się pod salą 328 o godz. 18.15.

Jeszcze raz serdecznie przepraszamy.

Więcej

Darmowe szkolenie „Wprowadzenie do Big Data i Apache Hadoop”

Gorąco polecamy darmowe szkolenie „Wprowadzenie do Big Data i Apache Hadoop”, organizowane przez firmę Sages. Jest to wyjątkowa okazja do zdobycia cennej wiedzy w obszarze analizy dużych zbiorów danych zupełnie za darmo, podczas gdy standardowa cena takich szkoleń nie jest niska. Do tego będzie pizza za free :)

Spotkanie z Hewlett Packard Enterprise

Koło Naukowe Data Science zaprasza na spotkanie z przedstawicielem zespołu Analytics and Data Mangement w Hewlett Packard Enterprise.

Więcej

Wykład pt. „Wizualizacja i jej zastosowanie”

Każdy Data Scientist napotkał w swoim życiu moment, kiedy tabela z danymi była za duża, żeby ją „ogarnąć” wzrokowo. Z pomocą przychodzi nam wtedy wizualizacja danych.

Więcej

Otwieramy projekty badawcze i rozpoczynamy rekrutację.

Jednym z elementów działalności naszego Koła jest realizacja projektów badawczych. Niniejszym po raz drugi zapraszamy do ich realizacji! Poniżej przedstawiamy opisy czterech proponowanych przez nas projektów.

Więcej

Spotkanie z PZU – poznaj pracodawcę!

Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Biura Zarządzania Informacją w Grupie PZU. Jest to świetna okazja, żeby poznać jedną z największych firm ubezpieczeniowych, jako pracodawcę. Oczywiście będzie dużo o analizie danych :)

Więcej

Wyzwanie Data Science

Zapraszamy na spotkanie w nowej formie – nie będzie to warsztat ani wykład. Tym razem spotykamy się, aby wspólnie zmierzyć się z problemem badawczym. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił, zdobyć cenne doświadczenie i dobrze się przy tym bawić.

Więcej

Warsztaty z pobierania danych z serwisów społecznościowych

Zapraszamy na pierwsze w tym roku akademickim spotkanie Koła Naukowego Data Science, a rozpoczynamy tematem, który zaczyna odgrywać coraz bardziej znaczącą rolę w biznesie. Będzie to warsztat, na którym dowiemy się jak przy użyciu R można pobierać dane z serwisów społecznościowych facebook i twitter.

Więcej